ul. Gen. Józefa Hallera 5 | Grudziądz

Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE

Bezpieczne odchudzanie dzięki hiperbarii tlenowej

Spis treści

Wiele osób ciągle poszukuje bezpiecznych, a zarazem skutecznych sposobów na pozbycie się dodatkowych kilogramów. Prawidłowo zbilansowana dieta to podstawa do utraty wagi, jednak czasem potrzebuje ona iść w parze z dodatkowym wysiłkiem fizycznym, aby przyniosła oczekiwane rezultaty. Niestety, nie wszyscy są sportowcami i nie wszyscy lubią spędzać czas wolny na siłowni. Co jednak, gdyby można było zredukować tkankę tłuszczową podczas wypoczynku?

Hiperbaryczna terapia tlenowa jako sposób na odchudzanie

Hiperbaryczna terapia tlenowa (HBOT) to metoda leczenia, w której pacjent jest karmiony wysoko stężonym tlenem podczas sesji w komorze hiperbarycznej. Sesje mogą trwać od jednej do dwóch godzin. Podczas zabiegu pacjent, w zależności od preferencji, może siedzieć, czytać książkę, a nawet się zdrzemnąć. Szereg badań klinicznych wykazał, że HBOT może skutecznie pomóc w procesie odchudzania. 

Tlenoterapia wpływa na zwiększenie stężenia lipazy hormonowrażliwej, czyli enzymu odpowiedzialnego za trawienie tłuszczów. Podczas sesji w komorze hiperbarycznej tlen jest dostarczany bezpośrednio do krwi, co pomaga przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej w organizmie. W dodatku, HBOT to świetny sposób na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Regularne sesje w komorze hiperbarycznej pomagają zredukować stres i napięcie, które są częstym powodem przybierania na wadze. Nie należy również zapominać, że zabiegi terapii tlenowej przyśpieszają metabolizm, który również ma wpływ na pozytywne efekty procesu odchudzania.

HBOT skuteczny na redukcję wagi

Zabiegi w hiperbarycznej komorze tlenowej to świetny sposób nie tylko na poprawę stanu zdrowia, ale również na redukcję wagi. Są one bezpieczne i pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów bez większego wysiłku. Pamiętaj jednak, że aby efekty były widoczne, sesje HBOT musisz połączyć z odpowiednią dietą. Zadbaj także o odpowiednie nawodnienie i unikaj pustych kalorii w postaci alkoholu, a efekty w końcu się pojawią.

Pamiętaj, że każdy  organizm może reagować inaczej na różne metody odchudzania. Dlatego też nie ma jednego uniwersalnego sposobu, który będzie skuteczny dla wszystkich. Jeśli jednak zdecydujesz się zrzucić zbędne kilogramy, dobrze jest w pierwszej kolejności zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka, który przeprowadzi Cię przez cały proces i doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.

Spis treści

Polecane artykuły