ul. Gen. Józefa Hallera 5 | Grudziądz

Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE

Gastrolog Grudziądz - tlenoterapia dla jelit

Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE

Najważniejsze informacje na temat gastrologii

Czym jest gastrologia i co leczy gastroenterolog?

Gastrologia, szerzej znana jako gastroenterologia, to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozą i leczeniem chorób układu pokarmowego. Układ ten to skomplikowany mechanizm, który odpowiada za pobór, przetwarzanie i wydalanie pokarmu, a także wchłanianie substancji odżywczych. Pełni więc niezwykle istotną rolę w organizmie, a nawet drobne zaburzenia w jego pracy mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.

Utrzymanie układu pokarmowego w dobrym stanie, a w szczególności żołądka, trzustki, wątroby i jelit, wiąże się nie tylko z odpowiednią dietą, ale także aktywnością fizyczną, czy unikaniem stresujących sytuacji. Niestety, pomimo naszych starań i chęci, nieprzyjemne dolegliwości, takie jak bóle brzucha, zgaga, wzdęcia, czy niestrawność, wciąż mogą nas dosięgnąć i tym samym skutecznie uprzykrzać nasze życie. Gdy problemy z układem pokarmowym trwają zbyt długo, nie pozostaje nic innego, jak udać się do poradni gastrologicznej.

W poradni gastrologicznej, np. w Grudziądzu, zajmie się nami gastroenterolog, czyli specjalista od zaburzeń czynnościowych układu pokarmowego. Jego zadaniem jest wykonanie badania, wykrycie dolegliwości i wdrożenie ukierunkowanego leczenia. Lekarze gastrolodzy zajmują się diagnozą i leczeniem infekcji, stanów zapalnych, chorób czynnościowych i autoimmunologicznych, a także zmian nowotworowych w obrębie układu pokarmowego.

Gastrolog Grudziądz
Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE

Tlenoterapia hiperbaryczna w Grudziądzu wsparciem dla jelit

Gastrolog Grudziądz
Wpływ HBOT na układ pokarmowy

Lata badań prowadzonych przez specjalistów z całego świata wykazały, że tlenoterapia ma pozytywny wpływ na pracę jelit. Dodatkowa dawka tlenu, którą organizm otrzymuje podczas sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej przyczynia się do usprawnienia działania układu trawiennego, w tym przyspiesza procesy metaboliczne i łagodzi stany zapalne, dzięki czemu może stanowić nie tylko wsparcie, ale i swoisty lek na różnego rodzaju choroby żołądkowo – jelitowe.

Tlenoterapia hiperbaryczna aktywuje komórki macierzyste – uniwersalne lekarstwo na wiele schorzeń i dolegliwości. Oxyterapia powoduje, że się one mnożą, różnicują i co najważniejsze – zastępują te uszkodzone w czasie choroby. W przypadku zapalenia jelit, to nieoceniona pomoc w kwestii odnowy i przebudowy komórek okrężnicy – działań pomagających w zmniejszeniu stanu zapalnego.

Terapia tlenem w łagodnej komorze hiperbarycznej nie musi zostać jednak wdrożona wyłącznie w przypadku istniejącej już choroby jelit. Sesje HBOT to świetny sposób na pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego i zabezpieczenie się przed przyszłymi, potencjalnymi dolegliwościami.

Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE
Skontaktuj się z nami w Grudziądzu!
Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE
HBOT na zaburzenia żołądkowo - jelitowe
Jak oxyterapia pomaga na choroby układu pokarmowego?

To naturalne, że cierpiąc na choroby i zaburzenia układu pokarmowego, coraz chętniej sięgamy po mniej oczywiste metody leczenia. Zmiana diety i przyjmowanie różnego rodzaju medykamentów nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, dlatego warto wesprzeć standardową kurację o dodatkowe zabiegi – takie jak tlenoterapia w łagodnej komorze hiperbarycznej.

Okazuje się, że oxyterapia może stanowić skuteczne wsparcie w procesie leczenia zaburzeń żołądkowo jelitowych. Dzieje się tak, ponieważ:

  • Zwiększenie ilości tlenu w krwi pacjenta dzięki hiperbarii tlenowej stymuluje rozwój komórek macierzystych, co pomaga w zmniejszeniu stanu zapalnego.
  • Tlen dostarczony do organizmu dzięki sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej zapobiega rozwojowi zakażeń, a także zabija niepożądane bakterie.
  • HBOT może stymulować wzrost nowych naczyń krwionośnych, poprawiając przy tym przepływ krwi do przewodu pokarmowego i ułatwiając jego gojenie.
  • Dotleniony organizm lepiej radzi sobie ze stresem i niepokojem, które niekiedy są głównym czynnikiem powodującym dolegliwości żołądkowo – jelitowe.

Jeśli cierpisz na zaburzenia pracy żołądka i jelit, a Twój plan leczenia nie przynosi efektów, koniecznie zapisz się na sesję w łagodnej komorze hiperbarycznej. Rezultaty mogą przerosnąć Twoje oczekiwania.

Gastrolog Grudziądz
Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE

Na jakie choroby układu pokarmowego pomaga hiperbaria tlenowa?

Skuteczność HBOT w leczeniu chorób gastrologicznych

Grudziądz - skuteczność w leczeniu chorób gastrologicznych

Uniwersalne działanie tlenoterapii w łagodnej komorze hiperbarycznej w Grudziądzu, pozwala na wykorzystanie jej jako wsparcie w procesie leczenia wielu chorób – w tym zaburzeń układu pokarmowego. Skuteczność hiperbarii tlenowej została potwierdzona dzięki wieloletnim badaniom nad wpływem tlenu na organizm ludzki. Obecnie wiadomo, że HBOT może być wykorzystywany przy leczeniu takich zaburzeń, jak:

  • zespół jelita drażliwego (IBS),
  • choroba Leśniowskiego – Crohna (ChLC),
  • wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW B),
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego (WZJG).

Tlenoterapia hiperbaryczna okazała się szczególnym sukcesem u pacjentów z chorobą wrzodową. Statystyki pokazują, że połączenie standardowego leczenia farmakologicznego z sesjami w łagodnej komorze hiperbarycznej pomogło aż 94% badanych w całkowitym pozbyciu się schorzenia. Osoby cierpiące na niedrożność jelit również mogą znaleźć swoje remedium w hiperbarii tlenowej.