ul. Gen. Józefa Hallera 5 | Grudziądz

Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE

Którzy celebryci korzystają z komory hiperbarycznej?

Spis treści

Choć komory hiperbaryczne w Polsce dopiero zaczynają zyskiwać popularność, reszta świata poznała się na ich dobroczynnym działaniu już dawno temu. Zabiegi tlenoterapii można stosować nie tylko do leczenia schorzeń, ale także w celu poprawy odporności czy też wyglądu skóry. Jak się okazuje, HBOT popularny jest również w świecie celebrytów. Które gwiazdy i w jakim celu korzystają z tlenoterapii hiperbarycznej?

Cristiano Ronaldo korzysta z tlenoterapii

W sporcie nietrudno przeciążyć organizm – zwłaszcza, jeśli zajmujesz się nim zawodowo. Wyczerpujące treningi prowadzą do przeciążenia organizmu i powstawania kontuzji. Niestety, ze względu na specyfikę zawodu, nie ma dużo czasu na regenerację. Wielu sportowców szukając metod przyspieszających okres rekonwalescencji natrafia na pojęcie tlenoterapii hiperbarycznej.

Światowej sławy gwiazda piłki nożnej Cristiano Ronaldo, o zbawiennym działaniu hiperbarii tlenowej przekonał się w czasie kontuzji kolana w 2016 roku. Piłkarz poddał się serii zabiegów aby przyspieszyć okres leczenia i móc jak najszybciej wrócić na boisko. Ronaldo tak bardzo docenił HBOT, że nawet zainstalował prywatną komorę hiperbaryczną w swoim domu w Cheshire.

Justin Bieber redukuje stres dzięki HBOT

Hiperbaryczna terapia tlenowa wpływa pozytywnie na cały organizm, w tym na układ nerwowy. Dotleniony mózg pracuje wydajniej, jego tkanki są w stanie szybciej się regenerować, a komórki prawidłowo funkcjonować. Jednym z efektów hiperbarii tlenowej jest polepszenie samopoczucia.

Przekonał się o tym Justin Bieber, kanadyjski piosenkarz i zdobywca dwóch nagród Grammy. Celebryta otwarcie mówi o swoich problemach z depresją i tym, jak z nią walczy. Artysta od dłuższego czasu korzysta z zabiegów tlenoterapii, posiada nawet własne komory hiperbaryczne, zarówno w swoim domu jak i studiu nagraniowym. Bieber przyznaje, że dzięki regularnym zabiegom hiperbarii tlenowej jest mniej zestresowany, a także sypia spokojnym i głębokim snem.

Naomi Campbell dba o urodę w komorze hiperbarycznej

Komory hiperbaryczne w pewnych kręgach zyskały status “kapsuł młodości” – wszystko to ze względu na swoje zbawienne właściwości na skórę. Wysoko stężony tlen dociera do wszystkich komórek i tkanek w organizmie. Pobudza także produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność naszej skóry, co przekłada się na jej zdrowy i młody wygląd. 

Wiele gwiazd, chcąc zachować młody wygląd na dłużej, decyduje się na zabieg w komorze hiperbarycznej. Jedną z takich gwiazd jest Naomi Campbell, słynna brytyjska modelka. Dla celebrytki tlenoterapia jest sposobem na piękną cerę i promienny wygląd.

Tlenoterapia hiperbaryczna staje się coraz popularniejszym zabiegiem zarówno wśród celebrytów, jak i reszty społeczeństwa. Korzyści z niej płynące są liczone w setkach – od tych dla ciała, po te dla duszy. I ty możesz poczuć się jak celebryta i skorzystać z zabiegu w komorze hiperbarycznej – jest on dostępny dla każdego i w dodatku przystępny cenowo. Nie czekaj i umów się na wizytę już dziś!

Spis treści

Polecane artykuły