ul. Gen. Józefa Hallera 5 | Grudziądz

Komora Hiperbaryczna Grudziądz ZDROWIE

Jak zatrzymać starzenie skóry? – Tlenoterapia hiperbaryczna

Spis treści

Zachowanie pięknego, zdrowego wyglądu to marzenie wielu osób. Niestety, wraz z wiekiem nasza skóra traci swój blask i jędrność, a jej powierzchnię zaczynają pokrywać zmarszczki. Niektórzy są z tym pogodzeni, inni jednak stale próbują szukać sposobów na zatrzymanie tego procesu. Jednym z takich sposobów jest tlenoterapia hiperbaryczna. W jaki sposób może wpływać ona na naszą skórę?

Dlaczego skóra się starzeje?

Istnieje kilka powodów, przez które nasza skóra ulega procesowi starzenia. Głównym z nich jest utrata elastyny i kolagenu, białek odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność. Z biegiem czasu nasz organizm produkuje ich coraz mniej, a skóra staje się wiotka i pomarszczona. Oznaki wieku widoczne na skórze nie tylko wpływają na nasz wygląd, ale również samopoczucie – warto więc zadbać o skórę już dziś, aby w przyszłości nie borykać się z tymi problemami.

Utrata elastyny i kolagenu to jednak nie jedyny czynnik mający wpływ na starzenie się skóry. Cały proces może przyspieszać także jej niewłaściwa pielęgnacja, zła dieta, niewystarczające nawodnienie, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, a także palenie tytoniu. 

Tlenoterapia hiperbaryczna – jak wpływa na skórę?

Tlenoterapia hiperbaryczna to zabieg, w którym pacjent jest zamykany w komorze tlenowej z tlenem o wysokim ciśnieniu. Zabieg ten pomaga zwalczać stany zapalne, a także przyspiesza leczenie ran i oparzeń. Tlenoterapia hiperbaryczna jest również stosowana w leczeniu chorób układu nerwowego, takich jak na przykład stwardnienie rozsiane.

Tlenoterapia hiperbaryczna może skutecznie pomóc także w leczeniu starzenia się skóry. Wszystko to dzięki tlenowi, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry. Poprawia on również krążenie krwi, a także przyspiesza rozwój naczyń krwionośnych.

Tlen także potrzebny do produkcji kolagenu, który jest głównym składnikiem tkanki łącznej i białkiem odpowiadającym za jędrność naszej skóry. Warto także wspomnieć, że zabiegi w komorze hiperbarycznej przyspieszają metabolizm, dzięki czemu pomagają zadbać nie tylko a wygląd skóry, ale także stan naszego organizmu. 

Spis treści

Polecane artykuły